Menu
Your Cart

Elektronik Sigaram İle Hangi Likit Uyumlu ?

Elektronik Sigara Likitleri Nelerdir?

'e-likit' veya 'elektronik sigara likiti' olarak da bilinen e-likit , aromalı buhar oluşturmak için elektronik sigaralarda kullanılan sıvıdır.

E likitler 3 ana bileşenden oluşur; bitkisel gliserin, propilen glikol ve tatlandırıcılar. Çoğu e likit ayrıca nikotin içerir, ancak nikotin içermeyen seçeneklere sahip çok sayıda elektronik sigara likiti çeşidi vardır.

Oldukça az sayıda e-sıvı 'türü' vardır, ancak genellikle hepsi birkaç ana kategoriye girer. elektronik sigara konusunda yeniyseniz, e-sigaranız için doğru türü seçebilmeniz için bunların ne olduğunu bilmek iyi bir fikirdir. Aşağıda bunlar hakkında daha fazla bilgi edinin.

E-Likit (Elektronik Sigara Likiti) Çeşitleri

Tüm e likitler, iki önemli bileşenin bir oranını içerir. Bunlar VG (bitkisel gliserin) ve PG'dir (propilen glikol). VG daha kalın bir madde iken PG daha incedir. Bu bileşenlerin farklı oranları e-likit sıvısının viskozitesini ve dolayısıyla hangi tür cihazlar için en uygun olacaklarını etkileyecektir. Ayrıca bir sıvının üreteceği buhar ve "boğaz çarpması" üzerinde de etkileri vardır:

 • VG yanlılığına sahip e-sıvılar, boğaza çok az veya hiç çarpmadan daha büyük buhar bulutları üretme eğilimindedir.
 • PG önyargılı E Sıvılar, sigarayı bırakmaya çalışanlar tarafından sıklıkla tercih edilen boğazın arkasına darbe sağlar. Bu sıvılar daha az miktarda buhar üretme eğilimindedir.

E Sıvı PG & VG Oranları

Çoğu e sıvı şişesi, içerdikleri PG ve VG bileşenlerinin oranını gösterecektir. Bu bilgileri, ne tür bir vape deneyimi alacağınızı ve hangi cihazlar için uygun olacağını belirlemek için kullanabilirsiniz.

 • %50'den Fazla VG'li Elektronik Sigara Likitleri

  Bunlar, 1 ohm'dan daha az dirençli kitler ve bobinler için uygun olacaktır .

 • %50'den Fazla PG İçeren Elektronik Sigara Likitleri

  Bunlar 1 ohm'dan fazla dirençli kitler ve bobinler için uygun olacaktır .

 • Dengeli %50 PG/%50 VG Oranına Sahip Elektronik Sigara Likitleri

  50/50 elektronik sigara likiti çoğu kit, tank ve coil ile kullanıma uygun olacaktır. Ancak coilinizin direnci 0,4 ohm'un altındaysa daha yüksek bir VG e likit tercih etmenizi öneririz.

Cihazım için Hangi E Sıvının En İyi Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Bunu yapmanın en hızlı ve en kolay yolu, cihazınızın bobinlerine bakmaktır. Değiştirilebilir bobinlerin üzerinde her zaman ohm değeri yazılı olacaktır. Metal kasayı kontrol edin ve ohm değerine bakın, ardından daha yüksek bir PG veya daha yüksek VG e sıvı kullanmanız gerekip gerekmediğini öğrenmek için yukarıdaki yönergelere bakın.

Yukarıdaki gibi, ohm değeri çok düşük olmadığı sürece, dengeli bir %50 e likit için güvenli bir bahis.

Benim İçin Doğru Nikotin Gücüne Nasıl Karar Verebilirim?

Genel bir kural olarak, günde sadece bir veya iki sigara içiyorsanız 3 mg nikotin içeren bir e-sıvı seçmeyi düşünün, günde 10'un altında sigara içiyorsanız ve biraz boğaz ağrısı istiyorsanız 6 mg, sigara içiyorsanız 12 mg ve Günde 20'nin üzerinde ve daha ağır bir sigara içiciyseniz 18 mg.

Nikotin içermeyen likitler de mevcuttur. Ancak sigarayı bırakmaya çalışıyorsanız, sigarayı bıraktıktan sonraki ilk birkaç hafta veya aylarda aşermenize yardımcı olacak bir e-likit ile başlamak isteyebilirsiniz.

50/50 Elektronik Sigara Likiti Neden Mükemmel Bir Seçenektir?

50/50 e-sıvılar, dengeli bir PG ve VG oranıyla her iki dünyanın en iyisini sunar.

Son yıllarda, bu oran, çok yönlülüğü nedeniyle giderek daha popüler hale geldi. %50 PG/%50 VG karışımı, bu e-likit elektronik sigara kitlerinin veya pod elektronik sigaraların çoğunda kullanıma uygun hale getirir ve mükemmel bir lezzet ve buhar üretimi dengesi sunar.

E-Likit Aroma Nasıl Seçilir

Elektronik sigara konusunda yeniyseniz, geçişi olabildiğince pürüzsüz hale getirmek için tanıdık bir lezzetle gitmenizi öneririz. Elektronik sigaraya geçiş yapan sigara içenler için mükemmel olan çok çeşitli Tütün ve Mentol aromaları mevcuttur.

Ancak, biraz farklı bir şeyler denemekten hoşlanıyorsanız, orada bir dünya lezzet var. Tatlıları, içecekleri ve hatta tatlıları taklit etmek için tasarlanmış taze, meyveli tatları veya karmaşık tatları tercih edin.

Hala bir e-sıvı seçmekte sorun yaşıyorsanız, bize WhatsApp üzzerinden ulaşabilirsiniz.