Her geçen gün ilerleyen ve gelişen elektronik sigara endüstrisinde, pek oldukça yeni kavram ve hususiyet ortaya çıkıyor. Sıcaklık kontrolü ile ilişkili olan TCR terimi da bunlardan bir tanesi. Peki TCR nelerdir ve elektronik sigarada kullanması nasıldır? 

 

Elektronik sigara sektöründe duyulan yeni terimler başlarda kullanıcılar için oldukça kompleks ve anlaşılması zormuş şeklinde görünse de aslen her biri elektronik sigaradan alınan keyfin daha da üst noktalara ulaşmasına destek oluyor. Sıcaklık kontrolü anlamına gelen TCR de bunlardan bir tanesi. 

 

Elektronik sigaraya dair her şeyi kullanıcılarıyla buluşturan E-buhar markası olarak, bugün hazırladığımız içeriğimizde TCR nelerdir sorusunu, elektronik sigara kullanımına yeni başlayanlar için ve bu terimin ne idrak etme geldiğini bilmeyenler için bütün detaylarıyla ele alıyoruz. 

 

Merak Edenler İçin Yanıtlıyoruz: TCR Nedir? 


 

Bildiğiniz şeklinde, elektronik sigaradan aldığınız tadı en çok noktalara çıkartabilmek için elektronik sigara kullanımına dair derhal her mevzuda malumat sahibi olmanız olmanız büyük ehemmiyet taşıyor. İlk başta bu son aşama karmaşıkmış şeklinde görünse de zaman içinde yeni bilgiler öğrenmenin size keyif vereceğine eminiz. TCR terimi da elektronik sigara sözlüğünde yer edinen ve kullananların ne olursa olsun düşünce sahibi olması ihtiyaç duyulan bir konu. Peki aslen TCR nelerdir? 

 

TCR bir elektronik sigara modudur. Biraz daha geniş bir perspektiften ele almak gerekirse, Tempeture Coefficient of Rezistance kelime öbeğinin baş harflerinden oluşturulmuş olan TCR terimini e-sigaranın sıcaklığını test eden bir tür sıcaklık test modu olarak anlatım etmek mümkün. 

 

Elektronik sigaranızda bulunan TCR modu, rezistansınızın sıcaklık miktarını göz önünde bulundurarak artan veya azalan ısı miktarı ile beraber rezistans telinde olup biten sıcaklık değişimlerini anlamanıza ve ayarlamanıza destek olur. 

 

Aslında elektronik sigaranın atomizer ve coili ile yakından ilgili bir hususiyet olan tcr modu, elektronik sigara kullanımının yeni yeni yaygınlaşmaya başladığı dönemlerde yalnızca belli başlı cihazlarda bulunmuş olsa da bugün derhal her cihazda bulunan bir hususiyet. 

 

Elektronik sigara cihazlarında doğru TCR kıymetini belirlemek ilk etapta kompleks ve teknik bir süreçmiş şeklinde görünse de, elektronik sigaralarda meydana getirilen ısı kontrolünün pek oldukça faydası da bulunuyor. Bu doğtultuda TCR mod iyi mi çalışır mevzusuna dair sual işaretlerinin giderilmesi de ehemmiyet taşıyor. 

 

Elektronik sigara cihazınızda bulunan TCR modu, coilinizin ne kadar ısınmasını istediğinizle doğru orantılıdır. Elektronik sigaranıza takılı olan atomizer, ilk etapta oda sıcaklığı ile eş değerken sonrasında ayarlanabilir. 

 

TCR Mod Nasıl Ayarlanır? 


 

Elektronik sigara piyasasında bulunan belli başlı elektronik sigara markaları, TCR kıymetini otomatikman belirleyen cihazlar üretse de bu modun manuel olarak ayarlanması ihtiyaç duyulan cihazlar da bulunuyor. 

 

Cihazınızın buğu performansı üstünde büyük bir laf sahibi olan TCR yanı ısı test ayarını şayet kendiniz manuel olarak ayarlamak istiyorsanız bunu değişik rezistans telleri ile yapmanız mümkün. 

 

Bu noktada paslanmaz kanthal telleri tercih ederseniz daha yüksek bir verim kazanabileceğinizi de ekleyelim. 

 

TCR modu, atomizerin içindeki coilin daha uzun bir müddet kullanılabilmesine imkan tanıdığı olan bir moddur. Eğer elektronik sigara içiminde aradığınız şey yüksek buğu performansı ise TCR içim modunun sizin için doğru bir mod bulunduğunu da söyleyebiliriz. 

 

Buhar sıcaklığını durağan tutan TCR modunda, coil için kullanmış olduğunuz rezistans telinin sıcaklığı da durağan kalır. Bu doğrultuda elektronik sigaranızla oldukça daha uzun bir müddet buğu çekimi yapabilirsiniz. 

 

TCR modunu doğru ayarladığınız takdirde elektronik sigaranızın performansını arttırarak kullanmış olduğunuz elektronik sigara likitlerinin aromalarını oldukça daha yoğun bir biçimde hissedebilir, coilinizin ömrünü uzatabilirsiniz. 

 

Ek olarak elektronik sigaralarda yaşanabilecek coil sorunları ve çözümleri ile alakalı merak ettikleriniz için Elektronik Sigarada Yaşanan Coil Sorunları ve Çözümleri başlıklı içeriğimizi inceleyebilirsiniz. 

 

Bugünkü içeriğimizde merak edenler için TCR nelerdir sorusuna cevap vermeye çalıştık. Elbette TCR kontrolünü manuel olarak ayarlayan elektronik sigara kullanıcıları için ilk aşamalarda bu muamele sıkıntılı görünse de yeniden ettikleri ve başarı göstermiş netice aldıklarını gördükleri takdirde oldukça daha rahat bir hal alacaktır.

 

Standart cihazlara gore elektronik sigara deneyimini oldukça daha eğlenceli hale getiren ve TCR ile ilişkili olan Pod Mod cihazlar ile alakalı detaylı malumat edinmek için Pod Mod Nedir ve Avantajları Nelerdir başlıklı içeriğimizi de incelemenizi öneririz.