Son dönemlerde fazlaca popüler olan elektronik sigaranın birçok sigara bırakma yöntemine nazaran fazlaca avantajlı olduğu bilinmektedir. Sigaranın sağlığa zararı olan olması nedeniyle onun yerine geçebilecek bununla birlikte aynı etkiyi yaşatabilen elektronik sigara yardımıyla kısa bir müddette sigara bağımlılığından kurtulmak olası olmaktadır. Bu mevzuda yalnızca sigarayı bırakmaya harbiden hevesli olmak gerekmektedir.


Elektronik Sigara Nasıl Sigarayı Unutturuyor?


Elektronik sigaranın en mühim özelliği reel bir sigara içiyormuş izlenimine kapılmayı sağlamasıdır. Aynı zamanda kanserojen madde olmaması nedeniyle insanlara ve çevreye zarar vermediği için kullanıcıda itimat duygusu oluşturmaktadır. Tasarımı mevzusunda sigara içen insanoğlu düşünülerek hazırlandığı için gerek elde tutulması gerek hazzı gerekse de duman özelliği ile reel sigarayı aratmamaktadır.


Aynı zamanda reel sigara kullanımında içeriğindeki maddeler ile alakalı bir değişim yapılamazken e sigaranın içeriğindeki maddeleri test edip isteğe nazaran değişiklik yapma imkânı bulunmaktadır. Başlarda nikotin oranını yüksek tutarak ondan sonra azaltmak ve tamamen sigaradan kurtulmak olası olabilmektedir.


E Sigaranın Avantajları


Normal Sigarada el alışkanlığına haiz olan kişiler için elde tutulma özelliği yardımıyla bu alışkanlığa son verebilir. Bu sigaranın öteki avantajları:


Dudak tiryakiliği problemi olan kullanıcılar için tercih edilebilir.

Sigara hazzı vermesinin yanı sıra duman özelliğine de sahiptir. Bu nedenle içim esnasında düzgüsel sigara ile aynı tadı vermektedir.

Kokusu bakımından çevreye hiç bir zarar vermemektedir

Nikotinsiz kullanabilme özelliği bulunmaktadır

Normal sigarada olduğu benzer biçimde bitirmek zorunluluğu yoktur. İstenildiği kadar kullanılıp bırakılabilir.

Birçok lezzet muhtelif bulunması nedeniyle istenilen aromalarda sigara içmek olası olmaktadır.

Ciltte yaşlanma benzer biçimde etkilere niçin olmamaktadır.

E Sigara kullanımının düzgüsel sigaraya göre birçok pozitif yanları bulunmaktadır. Bu anlamda kullanıcılar elektronik sigara yardımıyla Hem daha ucuz aynı zamanda sıhhatli olan bu yöntemi tercih edebilmektedir. Bugüne kadar birçok e-sigara kullanıcısı sigarayı basit bir biçimde bıraktığını ve bu süreçte fazlaca sıhhatli ve sevinçli hissettiğini belirtmiştir.


E-sigara kullanımının en mühim pozitif yanları kullanması esnasında çevreye yahut kullanıcıya herhangi bir zarar vermemesi olarak bilinmektedir. Bilimsel araştırmalar ile herhangi bir zarar vermediği desteklenen elektronik sigaralar düzgüsel sigaraya göre bireylere sıhhatli bir ömür sunmaktadır.


Elektronik Sigara Deneyimi


Elektronik Sigara hem basit taşınabilir özelliği aynı zamanda basit bir kullanıma haiz olması nedeniyle çağın en popüler sigara bırakma yöntemidir. Herhangi bir fena koku yahut zarar vermemesi nedeniyle kapalı ortamda dahi kullanılabilen e sigaralar ateş yakılmadan kullanılabilmektedir. Kullanabilme yaşlarının 18 olduğu elektronik sigara minik yaşlarındaki çocuk yahut gençlerin kullanımı için müsait değildir. E-sigaranın ilk kullanması ile beraber tiryakiler doğru bir tecrübe yaşadığının farkına varmaktadır.


Kimler E-Sigarayı Tercih Ediyor?


Birçok sigara kullanıcısı sigaranın hem çevresini aynı zamanda kendisinin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak istemektedir. Özellikle düzgüsel sigara kullanımının sonraki dönemlerinde huzurlu soluk alışverişi yapamamak, devamlı öksürmek ve halsiz sezmek kaçınılmaz bir sondur. Bu nedenle net bir biçimde sigaranın zararlarından kurtulmak isteyen kişiler daha sıhhatli bir ömür stili tercih ederek e-sigarayı bir alternatif olarak görmektedir.


E sigarayı tercih etmenin en mühim nedenlerinden birisi de sigara fiyatlarının gün geçtikçe artmasıdır. Özellikle devletimizde sigara fiyatlarının gittikçe yükselmesi nedeniyle birçok kullanıcı zor duruma düşmekte ve en iyi alternatif olarak e-sigarayı tercih etmektedir. E sigara tercihi hem ucuz aynı zamanda sıhhatli bir seçenektir.