Sigara İçim E-Sigara Ve Atomizerler

mtl nautilus 2 atomizerÖrneğin sitemiz blogvaper.com adresinden de sipariş edebileceğiniz ve e-sigara kullananlar içinde popüler bir marka olan Vaporesso imzasını taşıyan Vaporesso Target Mini, Vaporesso Target Pro, Aspire Zelos MTL Kit benzer biçimde e-sigara kit seçenekleri bu tipteki e-sigara cihazlarına güzel birer örnektir. Yoğun buğu üretmeyen bu cihazlar, 18650 şarjlı pil kullanmazlar. Bu da onların daha küçük, taşıması rahat ve hafifçe e-sigara modelleri olmalarını sağlarlar ki bu, bir elektronik sigara kullanıcısının şarjlı pillerle alakalı bütün problemlerini otomatikman ortadan kaldırır. Ancak normal olarak sigara içim tekniği için ille de bu cihazlara haiz olmanız gerekmiyor. Mod e-sigara gövdesine monte edeceğiniz bir sigara içim atomizer – atomizer tank ile müessir bir sigara içimi elde edebilirsiniz.Peki piyasadaki en başarı göstermiş sigara içim atomizer modelleri hangileri? Sigara içim atomizer listemizde SMOK Spirals (hazır coil kullandığı ve piyasada coilini bulmak fazlaca kolaydır), Aspire Nautilus 2 (bilhassa sızdırmazlık mevzusunda kullanıcılardan tam not almış bir atomizer tank) ve Digiflavor Siren V2 24 MTL benzer biçimde atomizer tanklar, sigara içim için idealdir.MTL Nedir?

MTL, sigara içim – sigara içimi aygıt ve atomizerleri temsil etmek için kullanılan bir ifadedir. Bu içim tekniği “ağızdan ciğere” olarak dilimize çevrilebilir. Çünkü MTL içimde e-sigara buharı ilkin ağzınıza ordan da ciğerinize çekersiniz. Yani buğu nargile içim gibi olduğu benzer biçimde doğrudan olarak ak ciğerlerinize ulaşmaz. Çok kullanılmasa da nargile içim yada nargile içimi için ise “dl” yani “direct to lung” ifadesi kullanılır. MTL için devletimizde genellikle “sigara içim” ifadesi tercih edilse de yurt haricinde MTL sıkça kullanılır.Sigara İçim Elektronik Sigara: Coil Ve E-Likit

Sigara içim teknik ve cihazların sağladıkları avantajlardan birisi de coil değişiklik yapma sıklığıdır. Sigara içim için ciğerlerinizi birazcık zorlamalı ve e-sigara aletinden sigara dumanı benzer biçimde buğu çekmelisiniz. Ayrıca sigara içim – MTL için nikotin payı standart e-likit içeriklerine nazaran oldukca daha yüksek olan e-likitler kullanılır. Bu yüzden MTL için müsait olan e-likit içeriklerinde vakit vakit “salt nic” olarak da malum katkı maddesi kullanılır. Yani sigara içim ve nargile içim içinde kullanılan atomizerler ve e-sigara cihazları benzer biçimde e-likit ve coil değişiklik yapma sıklığı benzer biçimde mevzularda da farklılıklar vardır.Salt Nic Nedir?

Salt Nic yada malum adıyla “salt nicotine” kurutulmamış tütün yapraklarının üstünde bulunan be nikotin karakterine haiz olan bir maddedir. Bu madde, kimyasal yapısı bakımından bildiğimiz sofra tuzuna oldukca benzediği için “salt nic” ismi verilir.Nargile İçim Nedir?

sub ohm nargile içim nedirSigara içim ve nargile içim birbirinden farklıdır. Gerek kullanılan elektronik sigara ve atomizerler, gerek kullanım amaçları ve yöntemleri bu iki içim şeklini birbirinden kalınca bir çizgiyle ayırır. Nargile içim, sigara içiminin aksine daha yoğun buğu sigara içimine göre daha birazcık daha azca nikotinli bir e-sigara kullanımını anlatım eder. Aslında nargile içim “dtl” olarak bilinir yani “direct to lung”. Ancak yoğun buğu elde eden e-sigara cihazları devletimizde elektronik nargile olarak bilinmiş olduğu için yoğun buğu elde eden bu içim şekli için “nargile içim” tabiri kullanılır. Tahmin ettiğiniz suretiyle nargile içim için nargile içimi e-sigara, e-likit, coil ve atomizer – tank modelleri kullanılır.Yoğun Buhar Ve E-Likit Çeşitliliği Ve Sigara İçim – Nargile İçim

Geleneksel sigara kadar laf edilmese de nargile de bir tütün ürünü olmasının yanında minimum sigara kadar zararlıdır. Hatta muhtelif aromalı tütün içerikleri kullanılarak meydana getirilen nargilenin sigaradan daha tehlikeli sadece buna göre daha zor erişilen bir tütün ürünü bulunduğunu da söylemek mümkün. Yoğun ve dolgulu buğu veren e-sigara modelleri bu yoğun buğu verme özelliklerinden ötürü elektronik nargile ismi ile devletimizde satışa sunuldular. Nargile içim ise bilhassa mod cihazlar kullanılarak meydana getirilen e-sigara içme işleminin ismi oldu.Nargile içim ve sigara içim arasındaki farklılıkların başlangıcında nargile içim tekniğinin daha yoğun buğu sağlaması vardır. Her ne kadar yoğun buğu; kapalı alanlar, araçların iç kısımları, halka aleni yerler, kafe ve restoranlar için müsait olmasalar da nargile içim şeklinin de kendisine özgü avantajlarının bulunduğunu söylemek mümkün. Bunların en başlangıcında normal olarak yoğun buğu geliyor.