MTL Nedir? Elektronik Sigara Ve Sigara İle Ne İlgisi Var?


MTL elektronik sigara hayatına ilişkin bir terimdir. E-sigara modelleri, içim şekillerine bakılırsa iki ana gruba ayrılırlar. Bunlardan birincisi MTL olarak adlandırılır ve adını İngilizce Mouth To Lung (ağızdan ciğere çekim) kelimelerinden alır. Bu içim şekli sigara deneyimini andırır; azca buğu sağlar sadece tıpkı sigara dumanı şeklinde genzinizde hafifçe bir his oluşturur. MTL – sigara içim için standart (PG payı 50 ve üzeri) e-likitler ve MTL atomizer tanklar kullanılır. Nikotin seviyesini 6 mg ve üzeri seviyesinde tutarsanız daha realist bir sigara deneyimi elde edebilirsiniz.


DTL ise daha oldukça nargileyi andırır. Bu içim şekli İngilizce Direct To Lung kelimelerinden gelir. Tıpkı geleneksel nargilede olduğu şeklinde yoğun buğu elde eden bu içim şekli için premium likitler ve mod elektronik sigara modelleri kullanılır. VG payı yüksek (80/20 yada 70/30) ve de nikotin payı en çok 6 mg olan likitler bu tip için uygundur.


Pod elektronik sigara modellerinin sundukları içim deneyimi de pek oldukça açıdan MTL içime benzer. Genellikle nic salt ismi verilen nikotin tuzu kullanılarak üretilen bu e-likit içerikleri, azca bir miktar e-likit ve düşük buğu ile geleneksel bir sigaranın içim deneyimini sizlere sunarlar. Bu tip cihazlarda da nikotin payı (buğu yoğunluğu azca olduğundan) çok yüksektir. 9 mg – 12 mg nikotinli içerikler bu tip e-sigara modellerinde öne çıkarlar.


Farklı İçim Şekilleri İçin Orijinal Ürünleri Nereden Bulabilirim?


Sigara içimi yada nargile içimi… Özellikle e-sigara hayatına giren yeni biriyseniz, “orijinallik” ve “fiyat” seçimlerinizde dikkat etmeniz ihtiyaç duyulan en mühim unsurlar içinde geliyor. Buna ek olarak, e-sigara tedarikçinizin sizin için ülkü cihaz, atomizer tank ve e-likit kombinasyonunu sağlayacak kadar deneyimli ve bilinçli olması da şart.