Sıvılar tamamen değişik tatlara haiz olabilir. Likit aroma seçeneği, e-sigara deneyimine değişik tatlar ve içme tadı katıyor. Farklı aromalara haiz likitlerin (çikolata, çilek, kahve, elma, karpuz, muz, böğürtlen, şeftali şeklinde) yanında mentol yada tütün ürünlerinin aromasını içeren likit çeşitleri de bulunmaktadır. Elektronik sigaralarda ise muayyen ekipman seçim kriterleri vardır. Tıpkı e-sigara kullanıcılarının marka modelleri şeklinde, sigaranın şekli de bu durumu değiştirebilir.


MTL (sigara içme) ve DL (nargile ) olmak suretiyle iki değişik sigara içme türü vardır. DL, e-sigara ile içilebildikten sonrasında nebülizör ve coil değişimi ile kullanılabilir. Bazı elektronik sigara türlerinde dl yada mtl ancak coil değiştirilerek kullanılabilir. Elektronik sigara, sigarayı bırakmak isteyen ve elektronik sigara yeğleyen kişilerin tercihidir.


Sigaradan ve nargileden buharı değişik olmaktadır, hatta daha azca ve aromanın keyfini kolaylıkla çıkarmak isteyen e-sigara kullanıcıları MTL’yi tercih ediyor. MTL elektronik sigara kullanmak soğuk algınlığını azaltabilir ve buharı alımını azaltabilir. Elektronik sigarada yavaş ısınan batarya yardımıyla daha azca buğu olduğu için sıkı bir çekim tesiri sağlar.


Likit Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Bireylerin sigara arzularından kurtulmaları için destek bir üründür. Bu ürünlerde değişik kimyasallar bulunmaktadır. Ancak bu kimyasallar insan sağlığına zararı dokunan değildir. Her e-sigara likidi bir miktar nikotin içerir. Bu, kullanıcıları elektronik sigaraların sıhhat için tehdit oluşturduğuna inandırır. Ancak basit sigaralarda bulunan nikotin içinde ne olduğu ile karşılaştırıldığında elektronik sigaralarda bulunan nikotin içinde ne olduğu fazlaca düşüktür. Ek olarak, elektronik sigara likidi ek olarak propilen glikol yada bitkisel gliserin ve aroma içerir.


Özellikle daha leziz ve daha tatlı bir sigara likidi arıyorsanız kaliteli likitler yönünde tercih etmelisiniz. Premium sıvılar öteki e-likit türlerine bakılırsa daha pahalıdır. Ancak daha iyi içecekler, kuvvetli tatlar ve daha çok buğu elde etmek için likit tercihiniz  bu mamüller doğrultusunda hareket edecektir. Bunların yanı sıra sigara likidi seçerken aromasına da dikkat etmelisiniz.


Günümüzde üretilen sigara likitleri değişik aromalara sahiptir. Bu mamüller, sizi sevinçli edecek süt, vanilya, kek ve çikolata aromalarının etkisine sahiptir. Daha ferahlatıcı bir edinim için mentol, elma yada limon aromalarını tercih edebilirsiniz.


Elektronik Sigara Likidi Yapılışı Nasıldır?


Farklı nikotin değerlerine haiz e sigara likitlerini kullanabilir, ek olarak değişik PG ve VG oranları ile kullananların gereksinimlerini da karşılayabilirsiniz. Ancak birtakım kullanıcılar hazır e-sigara likitlerinin fiyatından  şikâyet etmelerinin yanı sıra kendi zevklerine de müsait olmak istedikleri için kendi likitlerini yapma eğilimindedir. Bunun ışığında en sevdiğiniz e-sigara likidi aromasının ihtiva ettiği maddeleri de belirlemelisiniz.


Nikotin değerinden PG-VG oranına, elektronik sigara  likidinin renginden kıvamına kadar her bileşenin ölçülerini belirlemeniz gerekmektedir. Bunun ışığında kendi sıvınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz. İlk adımı geçtikten sonrasında elektronik sigara ve alkol malzemesi hazırlamalısınız.


Kimyager laboratuvarında  eldiven, damlalık, dijital tartı, sıcak su, mikser, beher, şırınga, e-sigara likidi şişesi ve öteki malzemelere kullanım açısından ihtiyacınız olacaktır. Elde edilecek e-sigara likidinin aromasına bakılırsa elinizde aroma ve aroma bulundurmalısınız. Ayrıca muhtelif kahve aromalarından çikolataya, tropikal meyvelerden keklere ve mısır gevreğine kadar, anlık çözüm, e-sigara kullanıcılarını muhtelif tatlarla kurtarabilir.


Elektronik Sigara Nedir?


E-sigara, sigaradaki buharı değişik şekillerde almanın zevkini elde eden bir çeşit makinedir. Makine her zevke hitap edebilecek binden fazla tip ve marka dâhil olmak suretiyle teknoloji ile tasarlanmış ve üretilmiştir. E-sigaraları parfüm şişesi yada kalem olarak düşünün. Gerekli sıvılar ve aromalar ilave edildikten sonrasında, buğu makinenin ağız boşluğundan çekilecek ve sigara dumanı şeklinde üflenecektir. E-sigaraları daha popüler hale getirmek için en önce tasarlanan modeli test etmek gerekiyor. Çünkü her lezzetin bir elektronik sigara modeli var. Ancak şahıs bu sigaraları hayatında ilk defa kullanıyorsa teknik özellikleri ve kullanım şekilleri fazlaca mühim olacaktır.


Elektronik Sigara Likidi Avantajları Nelerdir?


E-sigara likidi zararı dokunan maddeler içermez. Bu biçimde vücudunuza zarar vermezsiniz. Sıvıdan dönüştürülen buharda karbon monoksit yada öteki zararı dokunan maddeler yoktur. Sizin ve çevrenizdekilerin sağlığını tehdit etmeyecektir. Sıradan sigaraların kuvvetli kokusunu ve dumanını üretmez. Sıradan sigaraların tatsız tadının aksine ağızda hoş bir tat bırakır.


E-sigara likidi toksin ve kimyasal içermez. Dünyada giderek daha popüler hale gelen e-sigaralar, sigara bağımlılarının kurtarıcısıdır. Bu cihazları daha eğlenceli hale getirmek için elektronik sigara likitleri yada değişik aromalara haiz elektronik sigara likitleri kullanılmaktadır. Ancak e-sigara seçerken dikkatli olmanız gerektiği şeklinde likit seçimine de dikkat etmelisiniz.


Elektronik Sigara Likitleri Bileşenleri Nedir?


Profesyonel ve deneyimli e-sigara kullanıcıları, e-sigara likidindeki içerikleri bilirler. Ancak bu, elektronik sigara yada elektronik nargile kullanmaya yeni başlamış olan kişiler için geçerli değildir. Kısaca bir e-sigara likidi PG, VG ile temsil edilen gliserol, vejetaryen gliserin, arıtılmış su, aroma ve nikotin içerir. Aroma maddeleri çoğu zaman besin tatlandırıcı maddelerden seçilir ve insan sağlığına hiç bir tehdit oluşturmaz.


Bu lezzetlerin bir çok kek aroması olarak üretilir ve pastanelerden satın aldığınız pek fazlaca kek de bu aromaları içerir. Bazı e-sigara likitlerinde bu malzemelere ayrıca diasetil ismi verilen bir kıvamlaştırıcı kullanılır. Bu madde derhal derhal bütün gıdalarda, bilhassa bisküvi ve kek şeklinde yiyeceklerin üretiminde kullanılmaktadır.  Bu e-sigara likitlerinde en yüksek içeriğe haiz maddeler nikotin ve diasetildir.