Neyse ki feyk Vaporesso e-sigaraları algılamak oldukça fakat oldukça daha kolay. Bunun için parlak zeka telefonunuza bir QR – Kod (Karekod) uygulaması indirmeniz ve alacağınız Vaporesso ürünlerinin kutularını dikkatli bir gözle incelemeniz ehil olacaktır. Sahte Vaporesso e-sigara ve ürünlerini anlayabilmek için yapacaklarınızı adım adım anlatalım.


Hologramlı V Harfine Dikkat Edin

İlk Adım: Sahte Vaporesso’ yu Anlamak: Vaporesso E-Sigara Kutusunu İncelemek


Klon Vaporesso ürünleri de e-sigara pazarının en çokca satılan mamüllerinden birisi. Özellikle son zamanlarda Vaporesso Swag Kit piyasada çokça bulunan bir ürün değil ki bu durum, Vaporesso’ nun ne kadar mühim bir marka bulunduğunu bize gösteriyor. Klon Vaporesso elektronik sigaraları anlayabilmek için ilk önce Vaporesso e-sigara kutusunu incelemeniz gerekiyor.


Vaporesso ürün kutusu üstünde aşağıdaki şeklinde lazerle işlenmiş bir rölyef göreceksiniz. Işık altında bu rölyefi sağa sola oynattığınızda, rölyefin üstündeki V harfinin giderek büyüyen bir holograma haiz bulunduğunu kendiniz de göreceksiniz. Elbette hologram V harfi, Vaporesso markasını tarif etmek için oraya konulmuş bir harf.



Vaporesso Ürünlerinde Bu Bandrol Kullanılıyor

Her Vaporesso ürününde bu bandrol bulunur. Resimde de gördüğünüz suretiyle bu bandrol, ikiye bölünmüş durumda. Üst kısım, holograma bakarak ürünün feyk olup olmadığını anlamanız için oraya yerleştirilmiş olan bir kısım.


Altta ise bir Kare kod olduğunu kendiniz de görebilirsiniz. Bu kare kodun feyk / klon Vaporesso ürünlerini anlamanız için son aşama destek bulunduğunu bilmelisiniz. Sahte Vaporesso elektronik sigaraları anlamanın ikinci adımı da tam burada başlıyor.


Klon Vaporesso E-Sigarayı Anlamak: İkinci Ve Üçüncü Adımlar


Sahte E-Sigaraları Anlamak İçin Kare Kod Okuyucu (QR CODE READER) Uygulamasını Tablet Veya Telefonunuza İndirmelisiniz.

İkinci adımda, Apple iOS yada Android kullanan bir parlak zeka telefon ve / yada tabletleriniz için bir kare kod okuyucu yüklemeniz gerekiyor.


Daha sonrasında Vaporesso ürünlerinin üstünde bulunan kare kod kısmını bu uygulama – aplikasyon ile taramanız gerekiyor.


Bunun için Andoid veya iOS yüklü tablet yada telefonunuz için Google Play Store’dan yada iOS iTunes’ dan bir kare kod okuma programı indirmeniz gerekli.


Android tablet yada telefonlar için kare kod uygulaması için bağlantıya tıklamanız yeterlidir. Ayrıca iOS için buradan kare kod okuyucu indirebilirsiniz. Bildiğiniz kare kodlar QR Code olarak da adlandırılıyorlar. Bununla birlikte her kare kod okuma programının telefon yada tabletinizin kamerasını etken hale getirdiğini de unutmayın. Şimdi gelelim feyk yada feyk olduğu için şüphelendiğiniz Vaporesso e-sigara cihazını iyi mi saptayabileceğinize…


Vaporesso Ana Sayfa – En Alt Kısım – Ecig Orginality Checker İle Seri Numarası Sorgusu Yapabilirsiniz.

Bunun için telefon yada tabletinizdeki kare kod uygulamasını açın.


Daha sonrasında kameranızı Vaporesso ürününün hologram logosunun bulunmuş olduğu kısmın altındaki kare kodu okutun. Bunu yaptığınızda cihazınız otomatikman Vaporesso’ nun ana sayfasına gidecektir.


Sahte Vaporesso e-sigaraları anlayabilmeniz için ek olarak kare kodun altındaki kodu kare kodun yönlendirdiği Vaporesso ana sayfasının en altındaki “Ecig Originality Checker” bölümüne rakam ve harflerin içinde boşluk olmadan girmeniz gerekir.


Vaporesso Bandrolünün Altındaki Gri Kısmı Kazıyarak Seri koduna Ulaşabilir Ve Sorgu Yapabilirsiniz.

Eğer bütün bu sınavlardan başarıyla geçerseniz, sorguladığınız Vaporesso e-sigara orijinaldir anlamına geliyor.


Ancak yeni Vaporesso elektronik sigaralarda (şu demek oluyor ki aynı model fakat daha yeni bir üretim zamanı olanlarda) güvence kartının içinde – yanında kazıyarak koda ulaşabileceğiniz bir kısım bulunur. Bu kısmın üstünde “scratch and check”şu demek oluyor ki “kazı ve test et” yazmaktadır.


Bu bölümü kazıyıp, Vaporesso’ nun resmi ana sayfasına gelebilir ve ve Ecig Originality Checker” bölümüne kodu girerek ürününüzün özgün olup olmadığını rahatlıkla anlayabilirsiniz.İngilizce seviyeniz iyi ise, buradaki linkten iyi mi sorgulama yapabileceğinizi kendiniz de öğrenebilirsiniz.