Sektörün öncü elektronik sigara üreticilerinden önde gelen Joyetech markası, geniş ürün yelpazesi ile elektronik sigara kullanıcılarının beğenisini toplamaya devam etmektedir. Bu doğrultuda bilhassa de elektronik sigara yaşamına yeni giriş yapanlar için joyetech elektronik sigara kullanması en büyük merak unsurlarından bir tanesidir. 


 

Elektronik sigara sektörüne ürün üreten ilk markalardan önde gelen Joyetech, pek oldukca değişik elektronik sigara modeli tasarlayıp üretmiş olsa da elektronik Joyetech Ego AIO, Joyetech markasının en oldukca tercih edilen modellerinden biridir. 

 

Peki Joyetech elektronik sigara kullanması nasıldır? Joyetech markasının en gözde e-sigara modeli Joyetech Ego Aio’ya dair bilmeniz gerekenler nelerdir? 

 

Elektronik sigara dünyasının öncü markası Buharistan ailesi olarak bugünkü içeriğimizde Joyetech markasını daha yakından tanımak adına Joyetech elektronik sigara kullanması ve ürün incelemesine yer veriyoruz.


Joyetech Elektronik Sigara Kullanımı Nasıldır?


Daha ilkin de belirtmiş olduğumuz benzer biçimde Joyetech, elektronik sigaranın icadından beri sektörde olan firmalardan birisidir. Joyetech Ego Aio’nun ise elektronik sigaraya yüzyıl atlatan cihazlar içinde öne çıktığını söylemek mümkün.

Şık tasarımı ve basit kullanması ile bilhassa de elektronik sigara kullanmaya yeni başlayanların ilk tercihlerinden önde gelen Joyetech elektronik sigara kullanması ile alakalı olarak bilmeniz gerekenleri şöyleki sıralayabiliriz:

Elektronik sigaranızı çalıştırmak için başlat kısaca ateşleme butonuna seri halde 5 defa basmanız gerekir.

Joyetech Ego Aio’nın coil değişimini ise elektronik sigaranın clearomizer kısmından rahatlıkla yapabilirsiniz. Yeni bir coile geçerken likitinizi doldurduktan sonrasında 10-15 dakika beklemelisiniz. Coil içindeki pamuk likiti iyice emdikten sonrasında elektronik sigaranızı kullanabilirsiniz. Aksi takdirde pamuk yandığı için yanık hazzı alabilirsiniz.

Joyetech Ego Aio minik bir ekrana sahiptir. Ayrıca fer rengini değişiklik yapma özelliği de bulunmaktadır. Kırmızı, mavi, beyaz, yeşil, sarı benzer biçimde renk seçenekleri mevcuttur. Ateşleme düğmesine upuzun basarak e sigaranızın fer göstergesini istediğiniz benzer biçimde değiştirebilirsiniz.

Joyetech Ego Aio atomizer temizleme yada coil değişimi de fazlaca ergonomik bir halde yapılmaktadır. Atomizer, elektronik sigaranın mod kısmından kolaylıkla ayrılıp takılabilir. Parçaları ayırdıktan sonrasında temizliğinizi yaparak cihazınızı kurabilir ve tekrar kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Ego Aio atomizerin alt kısmında ise hava kanalı bulunmaktadır. Hava yayınlarını açıp kapatarak aleti istediğiniz benzer biçimde kullanmanız mümkün. Eğer daha sert bir içim deneyimi yaşamak istiyorsanız hava yayınlarını açabilir, böylece nargile içim yapabilirsiniz. Öte taraftan kapattıktan sonrasında da daha soft bir içim hazzı yaşayabilirsiniz.

Eğer boğaz vurum tediyorsanız, Joyetech elektronik sigaranız için daha düşük rezistans değerine haiz bir coil kullanmanızı öneri ederiz. Bu anlamda 0.5 ohm tutarındaki coilli sigara içim olarak kullanabilirsiniz. 

Ayrıca elektronik sigaranız düşme yada çarpmalarda zarar görmesin ve atomizer camı kırılmasın diye vape band kullanmanızda yarar vardır.

 

Joyetech Elektronik Sigara Kullanımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Joyetech Ego Aio’nun, stick kısaca kalem tarzında ince ve silindirimsi bir şekli vardır.

Joyetech Ego Aio, kullanması fazlaca basit, e sigara tüketicilerinin yorulmadan ve kafa karışıklığı yaşamadan günlük hayatta kolaylıkla kullanabileceği bir cihazdır. 

 

Ayrıca Joyetech Ego Aio stick tarzında elektronik sigaraların ilklerinden bulunmasına karşın dış ve mekanik tasavvur açısından fazlaca başarılıdır. Bu elektronik sigara serisi likit sızıntısı benzer biçimde sorunlar yaşatmaz ve fazlaca portatiftir. Yani, Joyetech Ego Aio hem nargile içim aynı zamanda sigara içim isteyen elektronik sigara kullanıcıları için fazlaca başarılıdır. Piyasada birçok benzer stick e sigara bulunmasına karşın Joyetech hala en oldukca satılan elektronik sigaraların başlangıcında gelmektedir.

Joyetech Ego Aio Şarj Durumu Nasıldır?

Joyetech Ego Aio, ortalama saat içinde 0 şarj olur ve bu şarj miktarı, yaklaşık bir elektronik sigara kullanıcısı için gün boyu ehil olacaktır. Eğer Joyetech cihazınızı kullanırken ışığı süratli bir halde yanıp sönüyorsa bu vaziyet e-sigaranın şarj oranının ’un altında bulunduğunun bir göstergesidir.


Bununla beraber şayet cihazın ışığı daha yavaş yanıp sönmekte ise Joyetech elektronik sigaranızın şarjı0’un dibine inmiş demektir.


Joyetech Ego Aio’yu kullanırken şayet fer süratli bir halde yanıyorsa şarj oranın  nun altında bulunduğunun göstergesidir. Eğer daha yavaş yanıp dönüyorsa elektronik sigaranızın şarjı 0 un dibine indiğinin göstergesidir.


Şarj ` dibine indiğinde ise elektronik sigaranızdaki fer oldukca daha yavaş halde yanıp söner. Şarj oranı ` yada daha fazlaysa e sigaranızdaki fer durağan kalacaktır.


Elektronik sigaranızı iyi mi şarj etmeniz gerektiğine dair malumat edinmek dilerseniz Elektronik Sigara Şarj Olduğunu Nasıl Anlarız? başlıklı yazımıza tıklayabilirsiniz.

 

Joyetech Ego Aio Kit İçeriği


1 tane Joyetech Ego Aio Mod (Batarya)

1 tane ss316 coil (0.6ohm değerinde)

1 tane Joyetech Ego Aio Clearomizer

Şarj Aleti (mini girişli USB kablosu)

Uyarı kartı

Yedek drip tip

 

Kullanım kılavuzu


Joyetech Ego Aio, minik ve hafifçe bulunmasına karşın 1500 mAh değerinde kuvvetli bir bataryası bulunur. Joyetech Kit içinde çıkan USB kablo ile şarj edebilirsiniz; sadece elektronik sigaranızı şarj ederken adaptörün 1A çıkışlı bulunmasına dikkat ediniz. 

Tam şarj olmuş Joyetech Ego Aio size tam gün rahatça yetecektir. Joyetech Ego Aio Kit muhteviyatında 2 tane SS316 0.6 ohm coil bulunur. Bu coil hem buğu performansı açısından aynı zamanda aroma iletimi açısından fazlaca başarılıdır. 

Ancak daha oldukca nargile içim isteyenler 0.5 ohm değerinde coil satın alarak daha yoğun buğu performansına ulaşabilirler.


Joyetech Ego Aio Coil


Ego Aio birçok joyetech coil i ahenkli çalışır. Elektronik sigaranın rezistans direnme aralığı ise 0.2 ohm ve 1.5 ohm aralığındadır.


SS316 0.6 ohm coil ile 3.3V-3.9V aralığında çalıştırılan bir Ego Aio fazlaca kuvvetli buharlar çıkarabilir. Ayrıca birçok öteki Joyetech coil de Ego Aio ile uyumludur.


Bu yazımızda sizler için Joyetech elektronik sigara kullanması ile alakalı malumat verdik ve Jotetech markasının en sevilen elektronik sigara modellerinden önde gelen Joyetech Ego Aio’yu inceledik. 


Joyetech Ego Aio ve öteki Joyetech elektronik sigara modelleri için, e-sigara kullanıcılarına kusursuz hizmet sunan Buharistan kalitesine güvenebileceğinizin de altını çizelim.


Sizler için hazırlamış olduğumuz öteki ürün incelemeleri ve yararlı bilgiler için blog sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.