Elektronik sigaralar en oldukca düzgüsel sigarayı bırakmak isteyenler tarafınca tercih ediliyor. Geleneksel sigara içme dürtüsü yerleşen kişiler oldukca değişik metotlara başvurmalarına karşın düzgüsel sigarayı bırakamadıklarında elektronik sigara içiminin verdiği refleks ile sigaranın zararlarından kaçınmış olurlar. Normal sigarayı bırakıp e sigaraya başlayanların akıllarına takılan ilk sual reel sigara içme hissi veriyor mu sorusudur. İkinci sual ise kuşkusuz satın alınan e sigaraların kullanım ömrüdür. Her hangi negatif bir durumda e-sigara aletinin garantisinin olup olmadığı da araştırılan mevzular arasındadır. Çünkü e-sigaraya geçenlerin birçoğu reel sigarayı bırakma amaçlarının yanında ekonomik açıdan rahatlamaya gitmektir. Sadece bir kere alındığı için tercih edilen elektronik sigaralarda arıza doğar ise garantisinin olması alıcılar tarafınca oldukca büyük avantaj olarak görülüyor.


E-Sigara Nedir?


E-sigara insanların geleneksel olarak alıştıkları reel sigara içme dürtüsünü kişilere hissettiren elektronik hepimiz cihazdır. Tütün bağımlılığı olan kişilerin sağlıklarına verdiği zarardan kaçınmak için reel sigarayı bırakmak amacı ile içmeye başladıkları zararsız buharlı bir e-sigara içme sistemidir. Genel olarak şarjlı olanları tercih edilmektedir. E sigaralarda zararı olan bitkilerin çıkardığı dumanı şahıs solumaz, cihazın içerisinden çıkan buharı çeker. Cihazların içerisine yerleştirilen e likitler tamamen ferdin isteğine nazaran karar verilmiş olduğu bir unsurdur. İstenilen aromadaki e likit tercih edilerek sigara içerken o aromanın buharı içe çekilir.


Elektronik Sigara Neden Tercih Edilir?


Elektronik sigara tercih edilme nedenleri oldukca fazladır. Bu mevzuda ilk sıraya oturan müessir doğal ki reel sigarayı bırakma isteğidir. Gerçek sigarının tüketiminde insan vücuduna verdiği zararlar artık hepimiz tarafınca bilinmektedir. Gerek ferdin kendi isteği ile gerekse çevresindeki sevdikleri ve ailesinin baskısı ile sigarayı bırakma eğilimine girenler pek oldukca yolu deneseler de en müessir olarak elektronik sigara kullanmayı görürler. Çünkü kendilerine hala sigara içiyormuş hissi veren tek şey e sigara sistemidir. Bu cihazlar arasında tütün ürünleri bulunmaması ile insan sağlığını negatif yönde etkilemezken klasik bir sigara içimi hissi vermek mevzusunda güvence cihazlardır.


E-Sigara Kullanmanın Avantajları Nelerdir?


Gerçek sigara ile karşılaştırıldığında pek oldukca yönden ön plana çıkan e-sigara bütün yönleri ile reel sigaradan daha avantajlıdır. Gerçek sigara ile e-sigarayı karşılaştırmak mümkün. İnsanların sigarayı bırakma nedenlerinin başlangıcında reel sigaranın sıhhat mevzusunda verdiği ölümcül zararları e-sigara vermez. Gerçek sigaralar ateşleme sırasında etrafa zehirli maddeler yayarken e-sigaralar şarj sistemi ile çalışırlar. Böylelikle insan sağlığına zarar vermezler. Daha ekonomiktirler. Gündelik yaşantısında reel sigara tüketiminden 5 kat daha azca maddi bütçe ayrılması ehil oluyor. Tütün kokusu reel sigarada hem içiciyi bununla birlikte çevresindekileri rahatsız ederken e-sigarada böyle bir şey oluşmaz. Ev içinde ev halkı tarafınca da son aşama hastalık duyulan kül problemi elektronik sigaralar da yoktur.


Her An İçime Hazır Sigaralar


Tam sigara içme tarihi diye düşünüldüğü an pakette sigara kalmadığının farkına varılması ile yaşanmış olan duygular elektronik sigarada yaşanmaz. Her an sigara içime hazır olur. İnsan vücuduna verdiği zararlara karşın içilmesinden keyif alınan reel sigaraların tüketimi sırasında alınan hazzın aynısı elektronik sigara içilirken de alınır.


Klasik sigaralarda lezzet tarzı diye bir şey laf mevzusu değilken e sigaralarda istenilen aromaya haiz e likitler kullanılarak istenen lezzet alınabilir. Gerçek sigarada nikotin ayarı yapılamazken e sigaralarda şahıs istediği nikotin ayarını yaparak sigarasını içebilir. Küçük bir ayrıntılar da olsa sigara içmek için ferdin yanında çakmak taşıması gerekmemektedir.


Elektronik Sigaranın Özellikleri Nelerdir?


Elektronik sigara pek oldukca açıdan reel sigaradan oldukca daha avantajlıdır. Elektronik sigara bu pozitif yanları özelliklerinden alıyor. Cihazın özellikleri şunlardır;


 • Ateş kullanılarak yakma ve tutuşturma vakası yoktur.
 • Potansiyel yangın tehlikesi taşımaz.
 • Ağız yapısına müsait halde tasarlanmıştır.
 • İçinde bulunan buğu dumana benzeyerek geleneksel sigara içiyor havası veriri.
 • Tütün kokusu ve dumanı yoktur.
 • Gerçek sigaranın insan sağlığına verdiği zararları vermez.
 • Küllük kullanmayı gerektirmez.
 • Çevredekileri rahatsız etmez.
 • Şarj edilebilir elektronik bir cihazdır.
 • Duman çıkışı olmadığı için çevresinde bulunan kişileri edilgen içici yapmaz.
 • Nikotin ayarı yapılabilir.
 • E likitler ile istenilen aromalar kolaylıkla tercih edilebilir.