Sigara bütün hayattaki en yaygın zehir çeşididir ve bu zehir az az insanları tesiri dibine alıyor. İçerisindeki nikotin insanları kendisine bağımlı bir hale getirir. Sigara dumanı içinde yer edinen kimyasal maddelerin nerede ise büyük çoğunluğu kanserojendir. Bu nedenle sigara tiryakilerinde görülen en yaygın rahatsızlık çeşidi kanser ve türleridir.

Elektronik Sigara Önerileri

Ayrıca kanser haricinde teneffüs yolu rahatsızlıklarına, kalp damar hastalıklarına ve beyin rahatsızlıklarına niçin oluyor. Bu fena alışkanlıktan insanları ve camiası kurtarmak için devamlı uzmanlar açıklamalarda bulunuyor ve reklam kampanyaları düzenleniyor. Fakat bu meydana getirilen emek harcamalar pek de müspet sonuçlar vermiyor. Bu nedenle sigaraya alternatif ve donanımlı mamüller hazırlanmaya başladı. Bunlardan en önemlisi elektronik sigara denilen yenilikçi cihazlardır.

Elektronik Sigara Neden Önemlidir

Elektronik sigara düzgüsel kullanılan sigaralara alternatif bir ürün olarak üretilmiştir. Türkiye’de yeni yeni kullanılmaya başlamış olan ürün pil ile çalışır. Bu aleti kullanan kişiler sigarayı daha basit bırakıyorlar. Fakat elektronik sigarada mühim olan doğru bir seçim yapmaktır. Çünkü birtakım modelleri tiryakiler için nötr kalabilir. Bu nedenle ileri derecede sigara bağımlısı olan kişilerin muhakkak mod ve tank modeli denilen cihazların kullanılması öneri edilir. Bu cihazın kullanması basit ve duman yerine buğu çıkarır. Cihazın emek harcama prensibi ise şöyledir: aygıt içinde yer edinen pil içerisine likit eklenmiş olur ve pil likiti ısıtarak buharlaşma sağlar. Bu biçimde insanoğlu kendilerini sigaranın zararlarından korumuş olurlar.


Elektronik Sigara Seçimi

Elektronik cihaza yeni başlamış olan kişilerin dikkatli tercihlerde bulunması gerekir. Çünkü sigara bağımlılığından doğru seçim ile kurtulmak mümkündür. E sigara da denilen bu mamüllerin çeşitleri ve modelleri bulunur. Her modelin kendi özelliklerine müsait fiyatı bulunur. Elektronik sigara alacakların birtakım kriterlere dikkat etmesi gerekir. Bu sigaralarda iki farklı özelliğe haiz içim şekli bulunur. Birincisi MTL denilen içim şeklidir. Bu tıpkı içimi sigaraya benzer. Bu içimde aroma tatları huzurlu bir biçimde alınabildiği benzer biçimde sigarayı bırakmak isteyenlere ve bu mevzuda çekimser davranan kişilere fazlaca destek olur. İkinci içim şekli ise DL doğrusu ciğer çekimi bir içim şeklidir. Burada ise kullanıcılar likit yardımıyla bolca buğu alarak likitin de aroma tadını en üst düzeyde alırlar.

Elektronik Sigara Çeşitleri

Hayatını daha sıhhatli bir biçimde geçinmek isteyenlerin yeni tercihi elektronik sigaralar olmuştur. Elektronik sigara kullanması ile birlikte insanoğlu sağlıklarına kavuştukları benzer biçimde ölüm riskleri de azalmaya başlayacaktır. Bu yenilikçi aygıt ile birlikte insanların üstüne fena kokuların sinmesi de engellenmiş olacaktır. Elektronik sigara sigaraya alternatif bir ürün olmakla birlikte kullanıcılarında zaman içinde sigaraya karşı bir tiksinti hissi uyanacaktır.Elektronik sigaralar içinde yer edinen bir çeşit kalem elektronik sigaralardır. Pil ile hazırlanan bu ürün fazlaca ince tasarlanmıştır. Sigara modeli ise tıpkı sigaraya benzeyen bir yapıda tasarlanmıştır. En bereketli olanı ise mod ve tank modeli ürünleridir. Bunlar içinde yer edinen pod mod mamüller tasarımları ve şıklıkları ile insanların ilgisini derhal çekiyor. Kullanıcılarında fazlaca memnun edici etkisinde bırakır bırakıyor.

Kimler Tercih Etmelidir?

Elektronik sigaralar tamamen insan sağlığı düşünülerek üretilmiştir. 18 yaş üstü hepimiz kullanabilir. Fakat sigara kullanımından ötürü hastalık yaşayan bireylerin bu ürünü hekim kontrolünde kullanımı daha müsait olacaktır. Uzun seneler düzgüsel sigara kullanan bireyler için içinde nikotin bulunan elektronik sigaralarda üretilmiştir. Zamanla ahenk sağlandıktan sonrasında bu nikotin payı düşürülür. Satılan elektronik sigaraların yanında birtakım yedek parça denilen destek aparatlar mevcuttur. Bu cihazların taşınması son aşama kolaydır.