Elektronik sigara likitleri duyarlı olduğu için müsait ortamlarda muhafaza edilmelidir. Ekonomik fiyat listesinden satışa sunulan elektronik sigara likit kesinlikle yüksek sıcaklık ve güneş ışınları yoğun olarak yer almayan ortamda saklanmalıdır. Elektronik sigaralar müsait ortamda saklanmadığı takdirde bir süre daha sonra standardını kaybedebilir. Bu vaziyet bununla beraber kullanıcı sağlığı açısından da riskler teşkil eder.Çünkü e-sigaralar hatalı saklamaya bağlı olarak işlev sorunları yaşayabiliyor. Bu da kullanıcılarda kalp, beyin ve akciğer benzer biçimde organlarda sorunların meydana gelmesine zemin hazırlıyor. Elektronik sigaralar müsait şartlarda ev ve işletmeler üstünden muhafaza edilebilir. Bu cihazlar ek olarak uzun ömürlü olduğu için müsait ortamda muhafaza edilmesi niteliğinde standardını uzun dönemler süresince koruyor.

Elektronik Sigara Likiti Bozulur mu?

E-sigaraların likitleri toplamda 3 ana etkili cevabında arızalanabilir. Bu etkenlerden en önemlisi yüksek ısıdır. Yüksek ısıya maruz kalan elektronik sigara yedek parça ve likitlerinde arızalanmalar bir çok vakit kaçınılmazdır. Pek oldukca likit modelleri bilhassa yoğun güneş ışınlarına rağmen en kaliteli malzemeler üstünden yapım ediliyor. Ancak buna karşın yüksek güneş ısısının yoğun olarak faal bulunmasına bağlı olarak likitlerde de arızalanmalar meydana gelebiliyor. Bu durumda likidin yenisiyle değiştirilmesinde yarar bulunuyor. Çünkü ciddi anlamda hasar alan likitlerden istenilen verimin elde edilmesi çok güçtür. Likit arızaları laf mevzusu olması niteliğinde e-sigara kullanımına devam edilmesi sıhhat açısından sakıncalıdır.Bu bakımdan özgün likit satın katılımı öneri edilir.Bunun dışında hava şartları da likidin arızalanmasına niçin olan en mühim etkenlerden biridir. Likit sıkı bir biçimde muhafaza edilir. Ancak yoğun negatif hava koşullarına bağlı olarak bozulması laf mevzusu olabiliyor.

Elektronik Sigara Likidi Nasıl Saklanması Gerekiyor?

Ülkemizde de kullanılan elektronik sigara kapıda ödeme üstünden satın alabilirsiniz. Bu cihazın gizleme süresi çok uzundur. Elektronik sigaralar çoğu zaman 1 sene güvence kapsamında satışa sunuluyor. Özellikle resmi satış firmasından ürünü güvence belgesiyle beraber sipariş verebilirsiniz. Cihazı müsait bir biçimde muhafaza ettiğinizde küflenmesi, çatlaması, kırılması laf mevzusu değildir. Hatasız bir halde muhafaza edilen elektronik sigaraların raf ömrü yaklaşık olarak 24 ay kadar devam edebiliyor. Ancak plastik şişe türlerinde bu vakit dilimi kısalabiliyor. Kısaca elektronik sigaraların sıhhatli bir halde saklanması açısından serin, güneş ışınları olmayan ve ürün kapağının sıkı bir biçimde kapanarak muhafaza edilmesi gerekiyor.


Elektronik Sigara Uygun Ortamda Saklanmadığı Zaman Ne Gibi Olumsuzluklar Olur?

Elektronik sigaralar müsait ortamda gerektiği benzer biçimde saklanmadığı takdirde kullanıcılar açısından riskler teşkil eder. Ürün kalitesi bu anlamda düşmesi nedeniyle kullananların bir süre daha sonra cihazdan haz alması laf mevzusu değildir. Bunun dışında muhtelif sıhhat problemlerine maruz kalması da laf mevzusu olabiliyor. Elektronik sigaralar yüksek kaliteye haiz olan hususi sigara bıraktırma cihazıdır. Ancak cihazın sıhhatli bir biçimde işlev görmesi müsait ortamda özenle saklanmasına bağlıdır. Hatalı bir biçimde muhafaza edilen elektronik sigara ek olarak kullananların maliyet açısından da dezavantajlı bulunmasına niçin oluyor. Yoğun sıcaklık, nem ve rutubet benzer biçimde etkenlere bağlı olarak elektronik sigara likitinde problemler oluşmasına bağlı olarak kullananların e-sigara yedek parça satın alarak ekstradan masraf yapması gerekebiliyor.

Güneş Işığı Ve Isı Elektronik Sigaraya Zararları Nelerdir?

Güneş ışığı ve rutubet elektronik sigaranın tahrip olmasındaki en temel etkenlerdir. Ürünün bu etkenlere bilhassa uzun soluklu olarak maruz kalması bataryasında, likidinde zarar meydana gelmesine yol açabilir. Güneş ışınları ek olarak elektronik sigaraların renk tonu üstünde de tahribata niçin oluyor. Ürünün yoğun olarak güneş ışınlarına maruz kalması bununla beraber renk tonunda solgunluk meydana gelmesi laf mevzusu olabiliyor. Yüksek sıcaklık ve rutubet faktörü ise elektronik sigaranın en büyük düşmanları içinde yer alıyor. Bu zararı olan faktörler cihazın donanımsal özellikleri üstünde de etkisinde bırakır yapabiliyor. Yüksek rutubet ve sıcaklık e-sigaranın daha düşük bir performans göstermesine sebep oluyor. Elektronik sigaralarda firmamızdan malumat alabilirsiniz.