Elektronik sigaralar muhtelif sebepler cevabında aparatlarında arızalanmalar meydana gelebiliyor. Ürünün kullanım detayları dışında amatör bir biçimde kullanılması bununla beraber aparatlarında problemler meydana gelmesine niçin olabiliyor. Elektronik sigaralarda en sık olup biten arızalanmalardan biri sızdırma sorunudur. Bu mesele daha fazlaca atomizer ismini alan bölümden kaynaklanıyor. Bu bölümün yeteri düzeyde sıkılmaması, çatlamalar meydana gelmesi yada elektronik sigara pilinin ömrünü tamamlaması şeklinde birçok etkenler cevabında meydana geliyor. Normal düzeyden daha düşük düzeylerde atomizere düşük voltaj gönderilebiliyor. Bu nedenle likit birikmesine bağlı olarak likit içinde sızma problemi laf mevzusu olabiliyor.


Elektronik Sigarada Oluşan Yanık Tat Sorunu


Elektronik sigaralarda en fazlaca olup biten sorunlardan biri de yanık tat sorunudur. Bu mesele çoğu zaman aygıt içinde yer edinen iç atomizer sisteminden kaynaklanabiliyor. İç atomizerin standardını kaybetmesi bununla beraber yanık tarzından bir tat meydana gelmesine niçin oluyor. Bu durumda iç atomizerin özgün bir iç atomizerle değiştirilmesi öneri edilir. Yanık tat pek fazlaca kullanıcılar açısından mühim bir sorundur. Kullanıcılar bu sıkıntı karşısında elektronik sigara kullanımına uzun soluklu olarak ara vermek zorunda kalabiliyor. Bu da sigaranın tekrar müessir bulunmasına sebep oluyor. Değişken voltaj tercih edilmesi de yanık tat oluşmasına niçin olabiliyor. Bu durumda yükseltilmiş voltajın ülkü düzeye düşürülmesinde yarar bulunuyor.


Elektronik Sigaradan Sert Bir Tat Alınması


Geçmişten günümüze kadar sigara bıraktırmada en fazlaca tercih edilen kaliteli ürünlerden olan elektronik sigaralarda yaşanmış olan sık sorunlardan biri de ürün kullanması esnasında sert bir tat alımıdır. Bu sıkıntı birçok faktörler cevabında meydana gelebiliyor. E-likit kısmında bulunan nikotin düzeyinin yüksek olması bu soruna niçin olabiliyor. Bu durumda nikotin oranının 12 veya 6 düzeye kadar düşürülmesi sıhhatli olacaktır. PG doğrusu aroma ve vuruş hissi sunan bir bileşen ve VG buğu yapım edilmesi açısından kıymet sunan bir bileşen bu her iki bileşenlerde oluşan dozaj yükselmesi de sert bir tat meydana gelmesine niçin olabiliyor. Bu konum da VG düzeyi daha yüksek olan bir e-likit tercih edilebilir.


Elektronik Sigara Arızalanmalarında Yapılması Gerekenler


Elektronik sigaralarda olup biten arızalanmalar çoğu zaman kullanıcılar tarafınca da basit bir biçimde ortadan kaldırılabilir. Ancak ciddi sorunlarda ürün kalitesine zarar verilmemesi açısından direkt ürünün resmi satış firmasından yardımcı alınabilir. Firmanın kurumsal internet sitesinden e-sigara arızaları ile alakalı bilgiler sunularak bu mevzuda uzmanlardan ücretsiz bir şekilde yardımcı alınabilir. Gerek duyulması niteliğinde şirket sitesi üstünden de özgün yedek parçalar satın alınabilir. Elektronik sigara arızaları ürün kalitesinin düşmesine niçin oluyor. Bu konum bununla beraber üründen daha düşük düzeyde verim elde edilmesine sebep oluyor. Bu bakımdan e-sigara sorunları için yetkili satış firmasına başvurulması öneri edilir. Ayrıca elektronik sigara kapıda ödeme üstünden de yedek parça siparişi verilebiliyor.


Elektronik Sigara Arızaları Hızlı Çözülür mü?


Elektronik sigaralarda oluşan arızalanmalar çoğu zaman şirket tarafınca ergonomik bir biçimde çözülür. Ancak ciddi sorunlarda şirket tarafınca ürün iadesi istek edilebilir. Bu durumda ürün kullanıcıdan teslim alındıktan sonrasında ödemesi şirket tarafınca eksiksiz bir biçimde gerçekleştirilir. Elektronik sigara arızalarında çoğu zaman özgün yedek parçalardan faydalanılır. Söz mevzusu parçaya ilişik özgün elektronik sigara yedek parça şirket sitesi üstünden ekonomik fiyat tarifesinden satışa sunuluyor. Tüm bu avantajların dışında elektronik sigaralarda olup biten arızalar kullanıcı sağlığı açısından riskler teşkil etmiyor. Bu bakımdan kullanıcılarda kaygı meydana gelmesine gerek yoktur.


Elektronik Sigaralarda Kırılma Sorunu Oluşuyor mu?


Elektronik sigara ileri teknoloji üstünden hususi olarak üretilmiştir. Bu bakımdan elektronik sigara likit yetkili satış şirketi tarafınca garantili olarak 81 ile satışı gerçekleştiriliyor. Ürün yüksek nitelik standartlarına haiz olduğu için şiddetli darbelere karşı dahi en çok dayanıklılık gösteriyor. Ancak buna karşın elektronik sigara kullanıcılarının aleti itinalı bir biçimde kullanımı önemlidir. Cihazın uzun ömürlü olması açısından kullanım talimatı doğrultusunda kullanılması öneri edilir.